АЕМУ допомагає громадам оцифрувати інфраструктурні документи
З огляду на ракетні обстріли росіян по українській території, громади зіткнулися з втратою документів, які зберігаються у паперовому вигляді. Це може суттєво уповільнити, а у деяких випадках унеможливити відновлення важливої інфраструктури електропостачання, тепло-, водо- і газопостачання, каналізування чи забезпечення зв'язку. Відтак, ми плануємо розробити методичні рекомендації з оцифрування таких документів та їхнього надійного збереження на хмарних сховищах.
“Оцифрування документів дозволить відновити надання життєво важливих послуг водопостачання, водовідведення та опалення населенню постраждалих від війни українських міст, а також швидко відновити післявоєнну інфраструктуру, навіть якщо паперова версія буде втрачена”, – пояснює керівник проєкту Сергій Кошарук.
“Цей проєкт не унікальний і вже був реалізований у країнах із затяжними воєнними конфліктами, зокрема на Балканах. Адже йде мова про втрату не тільки документів, а й, на жаль, людей, які можуть пам’ятати розташування прокладених інженерних мереж”, – зазначає виконавчий директор АЕМУ Святослав Павлюк.
Проєкт розрахований насамперед на підтримку громад, яким загрожує втрата ключової інфраструктурної документації. Асоціація «Енергоефективні міста України» надасть їм підтримку в оцифруванні схем інженерних мереж та забезпечить надійне збереження інформації. Йде мова про зберігання на хмарних сховищах або локальних дисках. Ми також готові допомогти зі спеціальною технікою для сканування.
Наразі передбачено надання засобів і ресурсів 80-ти зацікавленим муніципалітетам для оцифрування і зберігання їхньої основної документації. Також передбачено створення ГІС- карт на основі оцифрованих документів для 40 міст України – це комп'ютерна технологія, яка об'єднує зображення території з візуалізованими статистичними даними.
Тож, якщо у вашій громаді повністю або частково відсутні оцифровані дані щодо інженерної інфраструктури, зокрема – щодо тепло- та водопостачання, та якщо ви зацікавленні у допомозі з оцифрування паперової документації, створення ГІС-карт та збереження такої інформації на локальних дисках чи хмарних сховищах, просимо виявити зацікавленість щодо участі у проекті.
Інформацію про зацікавленість участі у проекті просимо якнайшвидше надіслати за адресою office@enefcities.org.ua або у інший зручний для вас спосіб, узгодивши з контактною особою Сергієм Кошаруком (тел. +38 050 378 2013).
Проєкт виконується в рамках надання Швейцарської гуманітарної допомоги на реагування в секторі WASH – назва сектору, що поєднує водопостачання (water), санітарію (sanitation) та гігієну (higiene). Термін реалізації проєкту 8 місяців.