Новини
10 способів, щоб зробити сучасні міста кращими: проєкти 2021 року
Другий рік пандемії Covid-19 приніс новації в архітектурі, технологіях, питаннях соціальної рівності, клімату та на транспорті в містах на цілому світі.
Лінда Пун
5 областей найбільше відчують наслідки зміни клімату, - дослідження Світового банку
Оприлюднено резюме дослідження Світового банку щодо впливу зміни клімату на ключові сектори економіки України, проведеного з ініціативи Міндовкілля. Дослідження є першою детальною оцінкою потенційних наслідків зміни клімату для України на основі декількох сценаріїв.
Як ми будемо опалювати наші домівки?
Напередодні конференції ООН з питань глобальної зміни клімату, що відбулась недавно у Ґлазґо, Міжнародне енергетичне агентство опублікувало свій звіт «Нуль нетто до 2050. Дорожня карта для світового енергетичного сектору». В цьому понад 200-сторінковому документі окреслено 400 кроків, які необхідно зробити світовому співтовариству, щоб досягти нульових викидів нетто СО2 до середини цього століття. Нижче подаємо короткий критичний огляд звіту, зроблений аналітиком ВВС з питань енергетики та навколишнього середовища Роджером Харрабіном.
Онлайн-презентація звіту «Вплив зміни клімату в Україні»
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запрошує приєднатись до онлайн-презентація звіту «Вплив зміни клімату в Україні».
З кожним роком Україна все більше відчуває на собі кліматичну кризу. Почастішали посухи, паводки та руйнівні пожежі, за останнє двадцятиліття кожен рік в Україні був теплішим, ніж середньостатистичні показники за довготривалий період. Так, 2020 рік став найспекотнішим роком у Європі та Україні, перевищивши середній показник на 2,8°C.
Опитування для мешканців Львівської міської територіальної громади щодо впливу глобальної зміни клімату на Львівську МТГ
До уваги всіх львів'ян!
Ми розпочинаємо опитування для Львівської міської територіальної громади, аби дізнатись, як мешканці відчувають локальні прояви глобальної зміни клімату.
Це займе всього 10-15 хвилин вашого часу!
Дедлайн: 20 грудня 2021р.
Зробімо разом Львівську громаду комфортнішою для життя!
Короткий путівник по жаргону, який використовують, коли говорять про зміну клімату – що експерти розуміють під пом’якшенням, вуглецевою нейтральністю та 6 іншими ключовими термінами
Кліматичні звіти часто пишуть на науковому рівні. Тож ми подумали, що було б корисно пояснити деякі з найбільш поширених термінів.
Для цього ми опитали 20 осіб про поширені терміни, що їх використовують кліматологи і журналісти, які пишуть про клімат. Відтак ми використали їхню думку, щоб пояснити ці терміни повсякденною мовою. За допомогою Фонду ООН ми вибрали вісім термінів зі звітів, підготовлених Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату (МГЕЗК).
Що потрібно, щоб стати мером, дружнім до клімату, та якою ціною?
На днях ми отримали лист від Лінди Пун з Bloomberg Green, в якому вона повідомляє про нову онлайн-гру, створену спеціально для міських голів, які переймаються глобальною зміною клімату та прагнуть перетворити своє місто в бастіон протидії цій загрозі. Нижче подаємо переклад її листа з відповідними посиланнями. Правда, наразі сама гра англомовна, але, гадаємо, це не стане непереборною перешкодою для очільників міст-членів Асоціації «Енергоефективні міста України», які забажають випробувати себе. Бажаємо успіху!
Міндовкілля про підсумки Глазго: успішне доопрацювання Паризької Угоди та посилений курс на 1,5 градуси
У Глазго завершилася кліматична конференція ООН СОР 26. Після важких переговорів, які тривали на день більше, ніж планувалося, учасники підписали підсумковий документ. Це стало результатом інтенсивних перемовин делегатів від майже 200 країн протягом останніх двох тижнів, а також напруженої підготовчої роботи на політичному рівні низки країн протягом останнього року.
Результати міжнародних кліматичних переговорів для України. Пресланч
13 листопада у Ґлазґо (Шотландія) завершилася 26 кліматична конференція ООН — COP26. Два тижні світові лідери, серед яких і президент Зеленський, обговорювали глобальне потепління та кроки для протидії зміні клімату.
Українська делегація повернулась з міжнародних кліматичних переговорів COP26.
Які результати цієї події та чи варто очікувати на зміни у внутрішній кліматичній політиці?
П'ять речей, які вам потрібно знати про кліматичний пакт Ґлазґо
В минулі вихідні у Ґлазґо завершила свою роботу двотижнева Конференція ООН з питань глобальної зміни клімату. В підсумку чого більше? Розчарування чи виправданих надій на вирішення світової проблеми? Пропонуємо вашій увазі один із перших критичних відгуків, що з'явились.