Новини
Презентація "Газова незалежність громад: детальна інструкція переходу на біомасу в теплопостачанні" ГО "Екоклуб"
Цього року Україну чекає чи не найважчий опалювальний сезон з часів її незалежності. Наслідки енергетичної кризи через російську збройну агресію - зокрема, брак енергоресурсів - відчують не лише промислові споживачі, а й менші структури та організації у громадах: школи, дитячі садочки, комунальні підприємства тощо.
LIFE Clean Energy Transition (CET) – Конкурс пропозицій 2022
Європейський зелений курс відкрив конкурс пропозицій для тих, хто шукає підримку у прискоренні переходу на чисту енергію і українці можуть взяти у ньому участь, так як мають підписану угоду з Асоціацією з ЄС.
Зелена енергія потребує чогось більшого, аніж просто сонячні панелі та вітрові турбіни
Щоби впоратися з ними, необхідно налаштувати самі електромережі
Увага, безкоштовні курси для Українців
Берлінська Академія з відновлюваної енергетики (RENAC) оголосила про можливість безоплатного навчання для 15 осіб з України в одному з їхніх навчальних онлайн курсів.
Кабінет Міністрів схвалив Концепцію запровадження та розвитку ринку зелених облігацій в Україні
Запровадження ринку зелених облігацій в Україні сприятиме залученню фінансування в проєкти альтернативної енергетики, енергоефективності, інші «зелені» проєкти; зменшенню споживання паливно-енергетичних ресурсів та скороченню викидів парникових газів; покращенню інвестиційної привабливості, ділового клімату та конкурентоспроможності країни.
Реєструйтесь на онлайн-семінар «Біометан: передача технологій, законодавства та найкращих практик Європейського досвіду»
Біоенергетична Асоціація України разом із проєктом BIOFIT запрошують Вас відвідати серію онлайн-вебінарів «Підтримка біоенергетичного дооснащення енергетичного сектору України». 10 листоада 2021р. долучайтеся до другого онлайн-семінару «Біометан: передача технологій, законодавства та найкращих практик Європейського досвіду».
Онлайн-семінар “Сприяння енергетичній безпеці та сталому розвитку місцевих громад в Полтавщини"
3 червня ГО "Агентство з відновлюваної енергетики" спільно з ГС "Біоенергетична асоціація України" проведуть семінар для представників державних адміністрацій, громадських організацій, студентів та інших зацікавлених осіб.
Чи ми близькі до критичної точки для водню?
Водень має відіграти вирішальну роль у декарбонізації. Як ми можемо домогтись цього?
Без рідкісноземельних елементів енергетичний перехід неможливий. Китай і Конго потирають руки
Розвиток поновлюваних джерел енергії та електромобілів мав зменшити рівень видобування мінеральної сировини. Однак у випадку деяких металів та рідкісноземельних елементів ситуація цілком протилежна – відбувається величезне зростання їхнього використання.
Німеччина планує бути лідером у водневій галузі: виробником, споживачем і постачальником вирішень
Німеччина завчасу приступає до запланованої водневої економіки як виробник і споживач та з наміром бути провідним міжнародним постачальником водневих технологій. Саймон Ґьосс з Energy Brainpool, перш ніж підсумувати німецьку стратегію, аналізує основні чинники такого рішення. Мета Німеччини – до 2030 року встановити електролізер потужністю 5 ГВт для виробництва 14 ТВт•год зеленого водню, який буде забезпечувати 15% водню, що його споживатиме Німеччина на той момент. СО2-нейтральний блакитний водень використовуватимуть переважно у промисловості та на транспорті. Державна підтримка перевищить 10 мільярдів євро. Ведуться розмови про звільнення будь-якої електроенергії, використаної для виробництва зеленого водню, від податку на поновлювані джерела енергії. Імпорт водню також є частиною плану, тому ланцюги постачання й угоди з експортерами - особливо в Африці - зараз належать до пріоритетів. Ґьосс продовжить цю статтю ще однією – про власні дослідження і звіти Energy Brainpool стосовно застосування водню в енергетичній системі.