ЄІБ виділить 100 млн євро на модернізацію зовнішнього освітлення в Україні
Міністерство розвитку громад та територій розширює співпрацю з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) у сфері зовнішнього освітлення, - про це йдеться на сайті Мінрегіону.
Під час спільної зустрічі між представниками ЄІБ та Мінрегіону було обговорено перспективи започаткування нового проєкту у сфері благоустрою, зокрема зовнішнього освітлення. Так, представники ЄІБ висловили готовність виділити Україні € 100 млн кредиту для реалізації програм у сфері зовнішнього освітлення і € 1,5 млн технічної допомоги.
Даний проєкт має охопити всю територію України та передбачає реалізацію заходів з відновлення, реконструкції та будівництва мереж зовнішнього освітлення. А також приведення електромереж зовнішнього освітлення до норм і стандартів діючого законодавства та оснащення об’єктів зовнішнього освітлення обладнанням з використанням енерго- та ресурсозберігаючих технологій.
У Мінрегіоні зазначають, що в даний час більша частина систем зовнішнього освітлення населених пунктів перебуває у критичному стані. Значна кількість вулиць залишається неосвітленою. До того ж у системах освітлення використовуються застарілі типи світлових приладів та джерел світла, що призводить до значних втрат електричної енергії.
Через відсутність дієвої системи управління енергоспоживання зовнішнього освітлення міста, використання застарілих індукційних засобів обліку та неналежний контроль за їхніми технічними характеристиками якість освітлення погіршується. Також через це збільшуються витрати житлово-комунальної сфери.
Так, у 2020 році витрати на утримання об’єктів зовнішнього освітлення в населених пунктах України становили 1,5 млрд грн, а витрати місцевих бюджетів на електроенергію, спожиту на зовнішнє освітлення, – понад 1,4 млрд грн.
Актуальність модернізації систем зовнішнього освітлення населених пунктів обумовлена сучасними вимогами енергоефективності та енергозбереження.
Муніципалітети висловили високу зацікавленість у фінансуванні проєктів із зовнішнього освітлення з метою досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Потенційна реалізація даної програми за підтримки ЄІБ відповідає імплементації національних стратегічних документів, а саме:
• Енергетичній стратегії України на період до 2035 року «Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність»;
• Національній економічній стратегії на період до 2030 року;
• Положенням Директиви 2012/27/ЄС «Про енергоефективність»;
• Заявленим пріоритетам Уряду щодо приєднання до Зеленого Курсу ЄС у частині подолання енергетичної бідності та декарбонізації економіки.
Фото з сайту https://volynua.com/
24.03.2021 12:00