22-24 лютого у Львові пройшов навчальний тренінг для вчителів та технічних експертів в рамках проекту «ШКОЛА ЕНЕРГІЇ»
22-24 лютого у Львові пройшов навчальний тренінг для вчителів з обраних шкіл та технічних експертів в рамках проекту «ШКОЛА ЕНЕРГІЇ».
Метою тренінгу було навчити учасників проекту основ енергоаудиту, питань енергетичної освіти, простих енергоощадних методів, а також презентувати набір інструментів, які використовуватимуть «енергетичні» команди для проведення енергоаудиту у своїх школах. Варто зазначити, що всі школи проявили високу зацікавленість до даного тренінгу, про що свідчила велика кількість учасників.
В перший день Кіліан Шуберт – керівник проекту «Школа енергії» розповів про основні етапи реалізації проекту, він закцентував на тому, що в центрі нашого проекту є учні, які самі стануть активним гравцям для просування енергоефективності в їхніх школах, сім’ях та суспільстві. Олег Гарасевич - керівник проектів та програм АЕМУ, поділився знаннями та досвідом щодо впровадження проектів з енергозбереження та енергоощадності в Україні та світі «Через школи – до нової культури енергоспоживання», а також ознайомив учасників із роботою Асоціації «Енергоефективні міста України» у цьому напрямку. Про теоретичні та практичні аспекти висвітлення теми енергозбереження, зміни клімату та роль вчителів у цьому розповіла учасникам представник НУО “Світ Освіт” Катерина Мірошниченко.
А. Таран, директор незалежного Інституту екологічних проблем в Берліні (UfU) презентувала учасникам досвід Німеччини та інших країн у реалізації проектів з енергозбереження в школах, а також методологію роботи в шкільних проектах. Учасники спільно випрацювали перші кроки проекту в деталях, обговорили питання формування «енергетичної» команди та роботи із цими командами по проведенню шкільних енергетичних аудитів.
На другий день всі учасники тренінгу мали можливість відвідати львівську школу «Надія», де вони разом з дітьми провели пробний енергетичний аудит школи, використовуючи набір презентованих інструментів.
В останній день учасники тренінгу розбились на робочі групи та випрацювали алгоритм співпраці між собою та технічними експертами, а також намітили наступні спільні кроки по виконанню завдань проекту.
Після обіду керівник проектів та програм, експерт із захисту довкілля АЕМУ Олена Вітрак ознайомила учасників з медіа-матрицею, яка була підготовлена для того, щоб учасники змогли постійно тримати увагу засобів масової інформації та сприяти поширенню знань з енергоефективності та енергозбереження.
До нашого тренінгу мали змогу долучитись представники проекту «Створення енергетичних агентств в Україні» (GIZ), які познайомилися з учасниками та поспілкувалися з ними про основні етапи реалізації проекту.
Протягом трьох днів учасники мали змогу насититись цікавими та корисними для них знаннями, обмінятись своїм досвідом, кожен повернувся у свої школи з багажем знань та нового досвіду, який вони охоче передадуть школярам, вчителям, батькам та всім зацікавленим питаннями енергозбереження та енергоощадності.
Наступними завданнями проекту є робота в школах по проведенню енергетичних уроків, проектних днів та енергоаудитів, які заплановані на березень-травень. Запрошуємо всіх зацікавлених на наші події. Матеріали проекту та інформація про наступні заходи доступні на нашому сайті http://enefcities.org.ua/diyalnist/shkola-energi/
Довідка
Асоціація «Енергоефективні міста України» розпочала реалізацію проекту «ШКОЛА ЕНЕРГІЇ» від імені проекту "Створення енергетичних агентств в Україні", що впроваджується компанією «Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ» за дорученням Федерального міністерства довкілля, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини
Проект реалізовуватиметься впродовж цього року – з січня до жовтня 2016 року.
Метою проекту є покращення енергоефективності та енергозбереження шляхом підготовки та проведення учнівських енергетичних аудитів, та інших енергетичних навчальних заходів в українських школах.
Партнерами проекту виступають Одеське Муніципальне Енергетичне Агентство (OMEA), Українська НУО “Світ Освіт”, німецький інституту UfU (Незалежний Інститут з екологічних питань), технічні експерти, які відповідають за учнівські енергетичні аудити, відібрані школи та міські ради міст, де розташовані школи як партнери з підтримки.
Інформаційна служба АЕМУ
У разі виникнення додаткових запитань, просимо звертатись за телефоном +380322 45 52 62,
office@enefcities.org.ua