Угода мерів - Схід ІІІ
Назва проєкту: Угода мерів - Схід ІІІ
Термін реалізації проєкту: 12/2021 - 12/2025
Організація – лідер: Енерджи Сітіз (Франція)
Національні експерти проєкту:
Віталій Волков та Оксана Кисіль
Партнери проєкту: Асоціація "Енергоефективні міста України (Україна), Кліматичний альянс (Німеччина), Комуналькредит Паблік Консалтинг (Австрія), Noblet Media, Альянс для Енергоефективності та Відновлюваних Джерел Енергії (Молдова), Фонд "Інтеракція", Центр Енергоефективності (Грузія), Республіканська асоціація громад Вірменії
Загальний бюджет проєкту: 5 353 791 Євро
Фінансування: кошти Європейського Союзу
Бенефіціари: Громади-підписанти Угоди мерів
Загальна мета (вплив) полягає в розбудові потенціалу місцевих органів влади в країнах Східного партнерства, який дозволив би їм розробляти та здійснювати заходи щодо сталої енергії та клімату і в такий спосіб робити значний внесок у скорочення викидів парникових газів та енергоспоживання, збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел та адаптацію до зміни клімату. Інакше кажучи, якщо розбити цю мету на окремі компоненти впливу, її можна було б описати таким чином:
● підвищення спроможності підписантів Угоди мерів до розробки та здійснення заходів щодо сталої енергії та клімату в 2025 р. порівняно з 2021 р.;
● скорочення викидів CO₂ підписантами Угоди мерів до кінця 2025 р. порівняно з 2021 р.;
● скорочення споживання енергії підписантами Угоди мерів до кінця 2025 р. порівняно з 2021 р.;
● збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел підписантами Угоди мерів до кінцяm 2025 р. порівняно з 2021 р.;
● збільшення кількості проектів підписантів Угоди мерів з адаптації до кінця 2025 р. порівняно з 2021 р.
Ми також вважаємо можливим запропонувати додатковий вплив, пов'язаний з енергетичною
бідністю:
● підвищення якості життя підписантами Угоди мерів.
Цілі та результати
1. Сприяння зростанню кількості органів місцевої влади, що становляться підписантами «Угоди мерів – Схід» та її цілей на період до 2030 р., та посилення підтримки підписантів Угоди мерів з боку регіональних і національних органів влади.
Результат 1.1. Постійне зростання кількості підписантів, які беруть на себе зобов’язання виконувати цілі щодо енергії та клімату на період до 2030 р. та отримують посилену підтримку з боку регіональних і національних органів влади.
2. Надання допомоги підписантам Угоди мерів у розробці та впровадженні ПДСЕРК, у тому числі в розбудові технічного потенціалу для поліпшення планування та управління на місцевому рівні. Крім того, проект надаватиме адресну допомогу з метою полегшення доступу підписантів до фінансування муніципальних проектів, зокрема тих, що включені до ПДСЕРК.
Результат 2.1. Розробка та ефективне впровадження ПДСЕРК або аналогічних місцевих планів сталого розвитку (примітка в ТЗ: «Однак це не означає, що підрядник має взяти на себе роботу міст-підписантів. В ідеалі всі ПДСЕРК повинні розроблятися органами місцевої влади»).
Результат 2.2. Підвищення спроможності малих і середніх муніципалітетів (МСМ) щодо підготовки проектів, залучення ними фінансування та реалізація Угода мерів у країнах Східного партнерства Тендер № NEAR/2021/EA-RP/0043 Етап III Пропозиція консорціуму на чолі з Energy Cities c. 3 проектів; щонайменше 30% цільових муніципалітетів реалізували/планують реалізувати проект.
Результат 2.3. Перехід найбільш обізнаних підписантів до використання передових фінансових інструментів і ширше застосування сталих муніципальних фінансових інструментів.
3. Підвищення обізнаності місцевого населення, особливо жінок і молоді, про актуальність місцевих дій щодо енергії та клімату; забезпечення населення інструментами, які дозволять йому брати активну участь у вирішенні місцевих проблем, а також розширення участі жінок у місцевих діях щодо енергії та клімату.
Результат 3.1. Підвищення інтересу з боку місцевого населення, особливо жінок і молоді зі спільнот, що підписали «Угоду мерів – Схід», а також його залучення до діяльності щодо клімату та енергії.
Інтернет-сторінка проєкту: http://com-east.eu/