26-28 квітня відбулася міжнародна конференція європейської Асоціації «Енерджі Ситіз»
26-28 квітня у м.Штуттґарті (Німеччина) відбулася чергова міжнародна конференція європейської Асоціації «Енерджі Ситіз». Ця подія щороку відбувається в місті-члені Асоціації, яке має особливі здобутки у сфері енергоефективності та забезпечення комфорту і безпеки своїх мешканців, тож столицю землі Баден-Вюртемберґ було вибрано не випадково.
Перший день конференції розпочався із сесії для міст-учасників Угоди мерів. Особливу увагу гостей було звернено на необхідність своєрідної «децентралізації» цієї ініціативи та передачу значної частини допомоги і відповідальності за просування і впровадження Угоди саме на національний рівень. Детально аналізувалися як переваги, так і труднощі і можливі проблеми, пов’язані із цим процесом.
По обіді учасникам було запропоновано на вибір три «енергетичні тури» на об’єкти, що стали своєрідними символами зміни політики міста щодо ефективного використання енергії. Одна група вирушила на екскурсію до відновленої будівлі школи, яка здатна повністю забезпечити себе енергоресурсами завдяки фотовольтаїці, тепловим помпам і сонячним колекторам. Інші учасники мали змогу побачити на стадії будівництва ультра-сучасну підземну залізничну станцію «Штуттґарт-Ульм», або ж відвідати фірму, що виготовляє сучасні столярні вироби для внутрішнього оздоблення, які мають високий коефіцієнт енергозбереження.
Основний робочий день конференції – 27 квітня – розпочався традиційною церемонією відкриття, під час якої виступили президент «Енерджі Ситіз» др. Еккарт Вюрцнер, державний секретар німецького міністерства довкілля, захисту клімату та сектору енергетики для землі Баден-Вюртемберґ др. Андре Бауман, а також мер Штуттґарта Фріц Кун, який, після офіційного привітання, відразу перейшов до розповіді про здобутки його міста у царині енергоефективності та плани щодо покращення існуючого стану речей. Так, за його словами, до 2050р. Штуттґарт одним із перших у Європі збирається звести кількість викидів двоокису вуглецю до нуля. Для цього впроваджується комплексна програма із реконструкції житлового та будівельного фонду, транспортної системи, управління енергомережами, а також досягнуто домовленості із розташованими у зоні міста виробництвами (насамперед – таким промисловим гігантом, як «Мерседес-Бенц») про радикальне скорочення викидів та споживання ними енергії. «Нам соромно – зокрема зазначив п.Кун, - що у таких країнах, як Індія чи Китай, відсоток електромобілів є суттєво вищим, аніж на батьківщині автобудівництва!».
Не менш цікавою видалася панельна дискусія, що розпочалася після натхненного виступу мера Штуттґарта. Головною її темою стало питання основних трендів у енергетичній політиці країн Європи, головних гравців на ринках енергії та регуляторної політики у цій сфері. Учасники дискусії, яку модерувала виконавчий директор «Енерджі Ситіз» Клер Руме, основну увагу звернули на правові та технічні рішення щодо балансування європейських енергосистем з урахуванням специфіки комбінування підключень традиційних та відновлюваних джерел.
Після перерви на каву учасники розділилися на 25 малих груп, у яких, в процесі інтерактивного спілкування із експертами обговорювали різні аспекти локальних енергетичних політик та обмінювалися досвідом, здобутим у власних муніципалітетах.
Обідній виступ професора Гаральда Вельцера, соціального психолога та директора Фундації «Футурцвай» про те, який вплив можуть мати суспільні рухи на нових гравців у енергетичній політиці, став своєрідною прелюдією до відвертого діалогу мерів за круглим столом про важливість постійної і плідної комунікації із мешканцями та активістами громадських організації. Спілкування модерував президент «Енерджі Ситіз» Еккарт Вюрцнер, а вступ до дискусії зробили віце-президент метрополії Нант Жюлі Лерно та заступник мера Штуттґарта Петер Петцольд.
На завершення насиченого подіями дня відбулися загальні збори «Енерджі Ситіз». Вони заслухали та затвердили загальний та фінансовий звіти про діяльність, прийняли зміни до Статуту, згідно з якими Президент та Правління обиратимуться на три роки (а не на два, як було досі), а також обрали новий склад Правління і Президента Асоціації. Ним знову став проф. др. Еккарт Вюрцнер. Збори також прийняли до відома, що наступна конференція «Енерджі Ситіз» відбудеться у Ренні (Франція).
Останній день (а, властиво – півдня) був повністю присвячений поглядам на те, яким чином слід забезпечити захист довкілля і клімату у час неймовірного прискорення розвитку світу, а також питанням щодо перспектив і труднощів впровадження відновлювальної енергетики.
Фто: А.Кирчів; «Енерджі Ситіз»